Par mums

Uzņēmuma izveide un attīstība

SIA “RĪGAS PASAŽIERU OSTA” (iepriekšējais nosaukums SIA “RĪGAS PASAŽIERU TERMINĀLS”) dibināta 2002. gada augustā ar mērķi pārvaldīt un attīstīt Rīgas pasažieru ostu un tai piegulošo teritoriju. Šodien uzņēmums ir ievērojami paplašinājis savu darbību un līdztekus ostas pakalpojumu sniegšanai veicina arī vērienīgu nekustamā īpašuma attīstīšanas plānu realizāciju. Jau tagad SIA “RĪGAS PASAŽIERU OSTA”apsaimniekotā Pasažieru osta ir kļuvusi par intensīvu un Rīgai ļoti būtisku transporta un cilvēku pārvietošanās mezglu. Plānots, ka tās loma pilsētas attīstībā ievērojami pieaugs.

Mēs piedāvājam ērtu un drošu piestātni kruīza un visu citu veidu kuģiem, kā arī prāmjiem un jahtām (izņemot kravas kuģus). Mūsu pakalpojumus ik gadu izmanto apmēram miljons viesu. Ostā pieejama elektromobiļu uzlāde un citi mūsdienu dzīvesstilam atbilstoši pakalpojumi. Mums ir svarīgi, lai Rīgas pasažieru osta būtu moderna vieta, kurā galvenā prioritāte ir klientu ērtību nodrošināšana, vienlaikus respektējot vides saglabāšanas un ilgtspējīgas attīstības vajadzības.

Strādājam atbilstoši starptautiskiem standartiem. SIA “RĪGAS PASAŽIERU OSTA” sniegtie pakalpojumi atbilst Starptautiskā kuģu un ostas iekārtu aizsardzības kodeksa (International Ship and Port Facility Security Code) prasībām.

Apzināmies, ka mūsu atrašanās vieta ir ekskluzīva – Rīgas pasažieru ostas viesi dažu minūšu gājiena attālumā var sasniegt Vecpilsētu, kur līdztekus viduslaiku baznīcām, muzejiem un citām vēsturiskām celtnēm iespējams baudīt iepirkšanos, laiski pasēdēt elegantos restorānos vai rimtās ielu kafejnīcās. Esam lepni, ka gan kruīzu kuģu un prāmju pasažieri, gan nelielu privātu peldlīdzekļu īpašnieki, kas tikko iebraukuši ostā, var kājām aiziet līdz Latvijas augstākās amatpersonas – valsts prezidenta – pilij, apskatīt parlamentu jeb Saeimu, vai citā sev raksturīgā veidā izbaudīt Rīgas – pilsētas, kura sevī nes astoņus gadsimtus senu stāstu – šarmu.

To novērtējot, Rīgas Pasažieru osta atrodas pastāvīgā attīstībā un, pateicoties veiktajām investīcijām, jau tagad mūsu viesiem ir pieejamas jaunas piestātnes. Drīzā nākotnē esam iecerējuši pārsteigt ar vēl mūsdienīgākiem pakalpojumiem – elegantu viesnīcu, plašu un ērtu pasažieru termināli un attīstītām komercplatībām. Sekmīgi īstenojot minētās ieceres, neapstāsimies un iesim vēl tālāk - plānā ir jauna jahtu osta, kā arī promenādes tilta izbūve no vecpilsētas līdz Andrejsalai.